Jan Paweł II kontynuator odnowy liturgicznej

Waga 0,33 kg
Autor

Czesław Krakowiak

ISBN

978-83-66647-31-2

Seria wydawnicza

Rok wydania

2023

Okładka

miękka

Ilość stron

332

Cena:

46,00 

Availability: Na stanie

Zobacz inne dzieła:

Książka o Janie Pawle II jako kontynuatorze odnowy liturgii, w zamierzeniu autora tylko bardzo ogólnie prezentuje jego nauczanie dotyczące głównego celu reformy i odnowy liturgii po Soborze Watykańskim II, jakim jest „rozwój życia chrześcijańskiego i dostosowanie jej do potrzeb naszych czasów”(KL 1).
Podstawą sprawowania świętych obrzędów są księgi liturgiczne(rozdział I).Na główne problemy związane z odnową liturgii Jan Paweł II wskazywał w przemówieniach podczas spotkań w Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów(rozdział II).Bardzo ogólne omówienie treści ważniejszych instrukcji rzymskich kongregacji o odnowie liturgicznej wydanych w czasie pontyfikatu Jana Pawła II zawiera rozdział III.
Rozdział IV dotyczy głównego celu odnowy liturgii w nauczaniu Ojca Świętego, jakim jest czynne w niej uczestnictwo(actuosa participatio)wszystkich -duchownych i świeckich.
Analizując najważniejsze wypowiedzi wydaje się, że bez przesady Jana Pawła II można nazwać papieżem Eucharystii i kapłaństwa(rozdział V)

Shopping Cart