Współczesne wyzwania i metody pracy socjalnej

Waga 0,65 kg
Redakcja

Wioletta Szymczak

Seria wydawnicza

Rok wydania

2009

Okładka

miękka

Ilość stron

340

Cena:

26,00 

Availability: Na stanie

Zobacz inne dzieła:

Publikacja, którą oddajemy do rąk Czytelnika, to zbiór opracowań dotyczących problematyki pracy socjalnej, rozpatrywanej w kontekście wyzwań płynących ze zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Celem książki jest ukazanie relacji pomiędzy zadaniami stojącymi przed pracą socjalną jako działalnością profesjonalną, wpisaną w ideę aktywnej polityki społecznej, a stosowanymi w jej ramach metodami. Na książkę składają się artykuły będące refleksją teoretyczną oraz prezentacje i analizy rozwiązań praktycznych, stosowanych w różnych miejscach Polski.
Zawarte w zbiorze teksty łączy kilka elementów wspólnych:
— próba identyfikacji aktualnych wyzwań i problemów społecznych powiązanych z potrzebą kształtowania aktywnej polityki społecznej,
— dążenie do uchwycenia merytorycznych i metodycznych priorytetów w nowoczesnej pracy socjalnej,
— poszukiwanie oraz promowanie modelowych rozwiązań,
— orientacja personalistyczna, stawiająca w centrum wszelkich działań pomocowych, naprawczych, aktywizacyjnych i prewencyjnych poszanowanie godności każdego człowieka.
Autorzy wyrażają nadzieję, że prezentowane treści zainteresują naukowców zajmujących się polityką społeczną i pracą socjalną, praktyków poszukujących i wdrażających nowoczesne metody pomocy oraz wspierania rozwoju osób i społeczności, studentów, a także wszystkich, którzy podzielają troskę o los osób potrzebujących wsparcia i profesjonalnej pomocy.

Shopping Cart