Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie. Historia-kultura-literatura

Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie. Historia-kultura-literatura

Autor: W. Litwin, M,Szabłowska-Zaremba, S.J. Żurek (red.)
ISBN: 978-83-7306-598-7
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2012
Format: B5
Ilość stron: 400

Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie to publikacja oryginalna i porządkująca wedle określonych tematów współczesne rozumienie zagadnień związanych z szeroko pojętymi dziejami tego narodu na polskiej ziemi. Tom ten wpisuje się w naukowy dyskurs dotyczący kwestii koegzystencji polsko-żydowskiej rozciągniętej od średniowiecza aż po czasy współczesne. Jego oryginalność polega na tym, że jest to pierwsza publikacja o tej tematyce, która zgromadziła wypowiedzi przedstawicieli środowisk uniwersyteckich oraz badawczych z całego kraju. [...] Niewątpliwą zaletą zbioru jest więc wieloaspektowość prezentowanych analiz w kwestiach, które domagają się szczególnej uwagi kręgów uniwersyteckich i badawczych. Wszak to te instytucje kształceniowe odpowiadają za rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy, mają duży wpływ na konstrukcję tzw. historycznej świadomości ogółu obywateli.

Dr hab. Paweł Kras, prof. KUL

Książka ta, jak i poprzednie prace serii wydawniczej Pracowni Literatury Polsko-żydowskiej KUL, stanowi cenne źródło informacji o dziejach kultury żydowskiej w Polsce, niejednokrotnie dokonując trafnych systematyzacji i syntez oraz proponując nowe rozpoznania tematów lub zagadnień. [...] Tym razem przygotowano imponujący zestaw artykułów skupionych wokół Zamościa, jednego z najbardziej znanych polsko-żydowskich miast niosących za sobą bogatą przeszłość historyczną, fascynujące relacje ludnościowe oraz szereg zjawisk wiążących się z problematyką wielokulturowości.

Dr hab. Daniel Kalinowski, prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku

Wyszukaj podobne produkty wg słów kluczowych:
Źródła i monografie

Cena: 45.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL
Studia pod redakcją Sławomira Jacka Żurka
Tom V

Pracownia literatury polsko-żydowskiej KUL

Studia pod redakcją Sławomira Jacka Żurka
Tom VII
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij