Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Żydowskie dziecko

Żydowskie dziecko

Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL
Studia pod redakcją Sławomira Jacka Żurka
Tom V

Autor: Anna Jeziorkowska-Polakowska, Agnieszka Karczewska (red.)
ISBN: 978-83-7306-648-9
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2013
Format: B5
Ilość stron: 330

Tom Żydowskie dziecko jest pierwszą współczesną monografią poświęconą polskim badaniom mieszczącym się w ramach tzw. Jewish Studies oraz Childhood Studies. Składają się na nią artykuły specjalistów z różnych dziedzin: historyków, historyków sztuki, etnografów, literaturoznawców oraz kulturoznawców z ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski, w tym także specjalizujących się w badaniach nad historią i kulturą Żydów. Już sam pomysł zebrania w jednym tomie tych rozpraw zasługuje na uznanie. Brakuje bowiem dzisiaj solidnych opracowań źródeł dotyczących historii dzieci żydowskich, a pojawiające się pojedyncze publikacje zwykle rozproszone są po wąsko wyspecjalizowanych i trudno dostępnych woluminach.

Dr hab. Krzysztof Biedrzycki UJ

Książka Żydowskie dziecko wpisuje się w nurt badań nad historią i kulturą polskich Żydów. Efekty działalności ośrodków naukowych zajmujących się tymi zagadnieniami przekładają się na liczne publikacje naukowe przybliżające wielowiekową obecność Żydów w Polsce, jednak wiele obszarów uczestnictwa w życiu polskiego społeczeństwa wciąż pozostaje na pograniczu eksploracji naukowej. Do takich zagadnień należą między innymi, kwestie związane z najmłodszymi członkami społeczności żydowskiej – z dziećmi. Najważniejszą polską publikacją z tego zakresu pozostaje do tej pory etnograficzne studium Reginy Lilentalowej Dziecko żydowskie (1904,1927).

Dr hab. Jakub A. Malik prof. KUL

Wyszukaj podobne produkty wg słów kluczowych:
Źródła i monografie

Cena: 35.00 zł
Spis treści
wstecz

Produkty powiązane

Pracownia literatury polsko-żydowskiej KUL

Studia pod redakcją Sławomira Jacka Żurka
Tom VII

Das Gedächtnis an die Shoah in der polnischen Und deutschsprachigen Literatur von Autorinnen Und Autoren der zweiten Und dritten Post-Shoah Generation

Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL   Studia pod redakcją S.J. Żurka t. X

Twarda oprawa

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij