Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Prawo » Zrównoważony rozwój regionalny a koncepcja Weberian State 4.0

Zrównoważony rozwój regionalny a koncepcja Weberian State 4.0

Autor: Marcin Szewczak, Iwona Szewczak
ISBN: 978-83-7306-964-0
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2020
Format: B5
Ilość stron: 208

Celem niniejszej monografii jest analiza procesów związanych ze zrównoważonym rozwojem regionalnym i jego wkomponowaniem w nową koncepcję funkcjonowania administracji publicznej – Weberian State 4.0, przy uwzględnieniu odniesienia edukacyjnego.

Przedmiotem niniejszego opracowania są zagadnienia związane z dwiema najważniejszymi politykami unijnymi, które składają się na obszar rozwoju regionalnego: polityką spójności oraz wspólną polityką rolną (a w jej ramach z polityką wspierania obszarów wiejskich oraz wspólną polityką rybołówstwa).

Intencją autorów było, z jednej strony, ukazanie nowych przemian prawnych w obszarze zrównoważonego rozwoju regionalnego w Polsce i Unii Europejskiej, z drugiej strony zaś dokonanie próby interpretacji tych działań w kontekście przemian zachodzących w administracji publicznej. Rzeczone przeobrażenia implikują konieczność podjęcia wzmożonej troski o właściwie rozumiane wychowanie do zrównoważonego rozwoju regionalnego. Wartością dodaną publikacji jest wprowadzenie elementu interdyscyplinarnego, odnoszącego się do procesów związanych z oddziaływaniem wychowawczym.

 

Ze Wstępu

Cena: 28.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij