Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Zakład Salezjański im. Księdza Bosko w Oświęcimiu 1944-1945. Kronika tom 6

Zakład Salezjański im. Księdza Bosko w Oświęcimiu 1944-1945. Kronika tom 6

 

Twarda oprawa

Autor: Waldemar Witold Żurek SDB
ISBN: 978-83-7306-865-0
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2019
Format: B5

Zakład salezjański w Oświęcimiu miał pierwszorzędne i wyjątkowe znaczenie w historii i pracy salezjanów w Polsce. Od samego początku (1899) był największym domem zakonnym salezjanów polskich, skupiającym największą liczbę salezjanów i prowadzącym najszerszy asortyment pracy pastoralnej, wychowawczej i dydaktycznej na rzecz wiernych i młodzieży.
Najbardziej tragiczny w dziejach tegoż zakładu, jego personelu salezjańskiego i podopiecznych był okres drugiej wojny światowej, z jej najcięższymi i najtragiczniejszymi skutkami duchowymi, osobowymi i materialnymi. Codzienne życie zakładu w czasie wojny i okupacji relacjonowała na bieżąco prowadzona jego kronika, która z perspektywy czasu ma znaczenie ogromne, być może ważniejsze niż wytwarzane w tym okresie przez instytucje i urzędy dokumenty. Oddawana do rąk czytelnika kronika, to edycja tekstu źródłowego sporządzanego w miarę systematycznie, może nie każdego dnia, ale w pewnej ciągłości wydarzeń lub osób, a to nadaje mu charakter świadectwa pewnego wycinka chronologicznego, a w przypadku zgromadzenia zakonnego i jego członków, stanowi to dokumentację dotyczącą jego dziejów. (ze wstępu)

Cena: 60.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij