Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Varia » Z książką w ręku. Halina Irena Szumił - pracownik Biblioteki Uniwersyteckiej KUL

Z książką w ręku. Halina Irena Szumił - pracownik Biblioteki Uniwersyteckiej KUL

Autor: Jadwiga Kleczaj, Cecylia Purta
ISBN: 978-83-7306-796-7
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2018
Format: B5
Ilość stron: 142

W roku 2018 przypada stulecie istnienia Katolickiego Uniwersytetu Lu­belskiego Jana Pawła II oraz działalności Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W tym okresie pracowało w Bibliotece wiele osób; jedne dłużej, inne kró­cej. Wśród nich swój wkład w dzieje i rozwój Biblioteki Uniwersyteckiej KUL wnosiła przez ponad 30 lat dr Halina Irena Szumił, której wiedzę i zdolności organizacyjne doceniali dyrektorzy Biblioteki, powierzając jej kierownictwo różnych sekcji i oddziałów. Chętnie pomagała studentom i bardziej wymagającym czytelnikom - pracownikom naukowym macie­rzystej Uczelni i przyjeżdżającym z daleka, chcącym skorzystać z naszego bogatego księgozbioru. Wszystkim służyła swoją fachową wiedzą i do­świadczeniem, wynikającym z szacunku dla książki i jej czytelnika.

W przypadku Haliny Ireny Szumił praca w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL znaczyła o wiele więcej niż tylko należycie i sumiennie wykony­wana praca wynikająca z zakresu obowiązków. Tu nastąpiło znakomi­te połączenie pracy bibliotekarza i kustosza książek z wykorzystaniem współtworzonego z innymi warsztatu informacyjnego w pracy naukowo--badawczej, dokumentacyjno-bibliograficznej, redakcyjnej i popularyza­torskiej. Jej dorobek pisarski - oparty na wiedzy filozoficzno-teologicznej i bibliotekoznawczej - jest ogromny, obejmuje 386 pozycji bibliograficz­nych (książki, rozprawy, artykuły) oraz 87 opracowań redakcyjnych wraz z przygotowaniem publikacji do druku.

Z Przedmowy

Cena: 35.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij