Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia sztuki » Wyjazdy "za sztuką". Nadzieje, zyski i straty artystów XIX i XX wieku.

Wyjazdy "za sztuką". Nadzieje, zyski i straty artystów XIX i XX wieku.

Autor: D. Kudelska, E. Kuryłek (red.)
ISBN: 978-83-7306-712-7
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego
Rok wydania: 2015
Format: B5
Ilość stron: 384 + il.

Artykuły zawarte w tej książce poruszają szeroko pojęty problem podróży, zmian miejsca zamieszkania na krótszy lub dłuższy czas, od wycieczek turystycznych przez wyjazdy edukacyjne po emigrację polityczną i poszukiwanie pracy. Koncentrują się na kilku odrębnych zagadnieniach, co w dużej mierze związane jest z kierunkami „wyjazdów za sztuką". Daje to ciekawą mozaikę problemów i wskazuje na ruchliwość artystów, uświadamiając nam, że pojęcie wspólnej Europy, bo w większości do tego obszaru odnoszą się autorzy tekstów, nie jest wynalazkiem XXI ani nawet 2 połowy XX wieku.

Z recenzji dr hab. Joanny M. Sosnowskiej, prof. IS PAN

Zagadnienie podróży jako fenomenu twórczej aktywności człowieka interesuje ostatnio specjalistów wielu dziedzin (antropologów, semiotyków, filozofów kultury, literaturoznawców, historyków), tak więc głosy zebrane w tej książce z jednej strony włączają się w polifonię nowoczesnej refleksji nad podróżą, z drugiej strony ukazują specyfikę podróży w kształtowaniu osobowości artysty, tworzeniu środowisk artystycznych etc. [...] gros artykułów składających się na recenzowaną pozycję stanowią nowe odczytania podróży artystów bądź szczegółowe omówienia zjawisk do tej pory w literaturze podmiotowej nieporuszanych lub jedynie marginalnie sygnalizowanych.

Z recenzji dr hab. Beaty Obsulewicz-Niewińskiej, prof. KUL

Cena: 47.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij