Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Pedagogika » Wychowanie dziecka w pedagogii Janusza Korczaka

Wychowanie dziecka w pedagogii Janusza Korczaka

Autor: Alicja Janiak
ISBN: 978-83-7306-707-3
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2015
Format: B5
Ilość stron: 248

Szczególnie wartościowe w niniejszej pracy jest wyjście w analizach poza dotychczasowe badania korczakowskiej wizji dziecka i wychowania, poszerzenie obszaru ich interpretacji o kategorie pedagogiki personalistycznej i chrześcijańskiej. Należy zatem przypuszczać, że powszechniejsza znajomość (wśród nauczycieli akademickich, badaczy, pedagogów, nauczycieli, studentów) tych na nowo niejako odczytanych, głębszych założeń oraz praktycznych rozwiązań w pedagogii Korczaka może stanowić szansę na twórcze rozwiązanie wielu problemów wynikających z istniejącego kryzysu pedagogiki.

Z recenzji prof. dr. hab. Wandy Dróżki (UJK)

Przedstawiona w książce pedagogia dziecka w myśli i działalności Janusza Korczaka stanowi nowatorski wkład w refleksję nad spuścizną Wielkiego Pedagoga i jej naukową systematyzację. Rekonstrukcja jego pedagogii i interpretacja jej znaczenia dla współczesnej pedagogiki, zwłaszcza pedagogiki personalistycznej i teorii wychowania, jest oryginalnym i cennym wkładem Autorki do dorobku nauk pedagogicznych. Na podkreślenie zasługuje wnikliwa, uargumentowana analiza religijnego wymiaru wychowania dziecka w pedagogii Janusza Korczaka, stanowiącego przykład bezstronnego i twórczego respekto­wania przekonań wychowanka.

Z recenzji ks. dr. hab. Adama Maja, prof. KUL

Cena: 28.00 PLN 20.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Annals of Pedagogies Vol. 9(45) (2017), Special issue

 

Myśl pedagogiczna Edmunda Bojanowskiego i jej realizacjia współcześnie

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij