Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Outlet » Współczesne wyzwania i metody pracy socjalnej

Współczesne wyzwania i metody pracy socjalnej

Autor: Wioletta Szymczak (red.)
ISBN: 978-83-7306-461-4
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych 134
Rok wydania: 2009
Format: B5
Ilość stron: 340

Publikacja, którą oddajemy do rąk Czytelnika, to zbiór opracowań dotyczących problematyki pracy socjalnej, rozpatrywanej w kontekście wyzwań płynących ze zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Celem książki jest ukazanie relacji pomiędzy zadaniami stojącymi przed pracą socjalną jako działalnością profesjonalną, wpisaną w ideę aktywnej polityki społecznej, a stosowanymi w jej ramach metodami. Na książkę składają się artykuły będące refleksją teoretyczną oraz prezentacje i analizy rozwiązań praktycznych, stosowanych w różnych miejscach Polski.
Zawarte w zbiorze teksty łączy kilka elementów wspólnych:
— próba identyfikacji aktualnych wyzwań i problemów społecznych powiązanych z potrzebą kształtowania aktywnej polityki społecznej,
— dążenie do uchwycenia merytorycznych i metodycznych priorytetów w nowoczesnej pracy socjalnej,
— poszukiwanie oraz promowanie modelowych rozwiązań,
— orientacja personalistyczna, stawiająca w centrum wszelkich działań pomocowych, naprawczych, aktywizacyjnych i prewencyjnych poszanowanie godności każdego człowieka.
Autorzy wyrażają nadzieję, że prezentowane treści zainteresują naukowców zajmujących się polityką społeczną i pracą socjalną, praktyków poszukujących i wdrażających nowoczesne metody pomocy oraz wspierania rozwoju osób i społeczności, studentów, a także wszystkich, którzy podzielają troskę o los osób potrzebujących wsparcia i profesjonalnej pomocy.

Wyszukaj podobne produkty wg słów kluczowych:
Prace Wydziału Nauk Społecznych

Cena: 26.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij