Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Ekonomia » Wpływ funduszy unijnych na rozwój powiatu biłgorajskiego

Wpływ funduszy unijnych na rozwój powiatu biłgorajskiego

Autor: Katarzyna Szuper
ISBN: 978-83-7306-849-0
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2019
Format: A5
Ilość stron: 144

Środki finansowe pochodzące z funduszy Unii Europejskiej wspie­rają rozwój społeczny i ekonomiczny państw członkowskich. Dzięki nim łatwiejsze staje się realizowanie zadań i celów strategicznych podejmowanych dla rozwoju lokalnych gospodarek przez władze jednostek samorządu terytorialnego, które mają wyrównywać po­ziom rozwoju obszarów należących do UE i poprawę życia mieszkańców. Chociaż fundusze unijne nie są decydującym czynni­kiem wzrostu gospodarczego, to stanowią ważne źródło finanso­wania działań podejmowanych przez lokalne samorządy.

Niniejsza publikacja ma na celu ukazanie wpływu funduszy unijnych na rozwój powiatu biłgorajskiego. Praca składa się z czte­rech rozdziałów, które opisują kolejno powiat jako jednostkę samo­rządu terytorialnego, sam powiat biłgorajski, fundusze unijne wyko­rzystywane przez powiat oraz ocenę ich wpływu na rozwój powiatu biłgorajskiego. Dokonana analiza dotyczy lat 2000-2016. Przedsta­wione zostały cele strategiczne realizowane przez władze powiatu biłgorajskiego opracowane w wieloletniej strategii rozwoju regionu. Uzyskane wyniki wskazują, że fundusze unijne przyczyniły się do roz­woju powiatu biłgorajskiego, a przynajmniej dały solidne podstawy do dalszego rozkwitu. Znaczna część projektów dotyczyła inwestycji w infrastrukturę techniczną i rozwój kapitału ludzkiego, a zrealizo­wane zadania charakteryzowały się niskim stopniem komplementarności.

Cena: 39.00 PLN 27.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij