Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Wobec roku 1863. Księża w powstaniu styczniowym i ich losy

Wobec roku 1863. Księża w powstaniu styczniowym i ich losy

Autor: Eugeniusz Niebelski
ISBN: 978-83-7306-704-2
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego
Rok wydania: 2015
Format: B5
Ilość stron: 440

Zbiór studiów Eugeniusza Niebelskiego - dotąd rozproszo­nych i niekiedy trudno dostępnych - stanowić będzie ważne wyda­rzenie nie tylko dla badaczy 1863 roku. Rzadko bowiem można zna­leźć wydawnictwa zbiorowe tak spójne pod względem problematyki badawczej i o tak wyrównanym, wysokim poziomie tekstów.

Jakość warsztatu historycznego Autora uwidacznia się nie tylko w tych tekstach, które wprowadzają do obiegu naukowego niezna­ne wcześniej postacie i wydarzenia. Można ją dostrzec także tam, gdzie odnosi się on do kwestii kontrowersyjnych i dyskutowanych już w literaturze (jak np. stosunek abp. Zygmunta Szczęsnego Feliń­skiego do duchownych represjonowanych za udział w ruchu narodo­wym; rola bp. Beniamina Szymańskiego w sprawie ks. Stanisława Brzóski). E. Niebelski zajmuje w tego rodzaju sporach całkowicie samodzielne stanowisko, sięga po nowe materiały i proponuje inter­pretacje, które uwzględniają zarówno uwarunkowania zewnętrzne, jak i najbardziej osobiste motywacje bohaterów wydarzeń.

Z recenzji dr hab. Anny Barańskiej, prof. KUL

Cena: 42.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij