Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Językoznawstwo » Warsztaty translatorskie Workshop on translation IV

Warsztaty translatorskie Workshop on translation IV

Autor: R. Sokoloski, H. Duda, R. Klimkowski, J. Klimek (red.)
ISBN: 978-83-7306-373-0
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego 137
Rok wydania: 2007
Format: B5
Ilość stron: 212

W czerwcu 1999 r. Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Zespół Badań Slawistycznych Uniwersytetu Ottawskiego zorganizowały w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim konferencję poświęconą problematyce przekładu literackiego. Konferencja obejmowała również pięciodniowe warsztaty prowadzone przez prof. Richarda Sokoloskiego z Ottawy, na których przekładano poezję z języka polskiego na angielski. Wybrane referaty wygłoszone podczas tej konferencji oraz przetłumaczone na nowo wiersze - owoc pracy warsztatów przekładu dzieł poetyckich ukazały się w książce Warsztaty translatorskie I. Tom Warsztaty translatorskie II ukazał się w 2002 r. i zawierał wybrane referaty i przekłady poetyckie z dwu kolejnych „Warsztatów translatorskich”, które odbyły się w Lublinie w czerwcu 2000 i 2001 r. Materiały z odbytej w grudniu 2002 r. konferencji zgromadzono natomiast w tomie Warsztaty translatorskie III (2003). W ten sposób narodziła się, rozpoznawalna w polskim i zagranicznym środowisku tłumaczy i teoretyków sztuki przekładu, seria wydawnicza.
Na tom Warsztaty translatorskie IV złożyły się wybrane referaty i przekłady z dwóch ostatnich konferencji (piątej i szóstej), które odbyły się w Lublinie w lutym 2004 r. i w grudniu 2005 r. Referaty wygłosili badacze zajmujący się teorią i praktyką przekładu. Warsztaty przekładu literackiego prowadził prof. Richard Sokoloski oraz prof. Michael J. Mikoś z University of Wisconsin-Milwaukee. Mamy nadzieję, że książka zainteresuje zarówno teoretyków przekładu literackiego, jak i tłumaczy-praktyków, pragnących rozwinąć swój warsztat translatorski.

Wyszukaj podobne produkty wg słów kluczowych:
Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego

Cena: 26.00 zł
About this bookSpis treści
wstecz

Produkty powiązane

(na materiale polskich przekładów prozy rosyjskiej XIX-XX w.)

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij