Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Językoznawstwo » Warsztaty translatorskie Workshop on translation III

Warsztaty translatorskie Workshop on translation III

Autor: Richard Sokoloski, Henryk Duda, Konrad Klimkowski (red.)
ISBN: 83-7306-155-X
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego 101
Rok wydania: 2003
Format: B5
Ilość stron: 212

W czerwcu 1999 r. Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Zespół Badań Slawistycznych Uniwersytetu Ottawskiego zorganizowały w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim konferencję poświęconą problematyce przekładu literackiego. Konferencja obejmowała również pięciodniowe warsztaty prowadzone przez prof. Richarda Sokoloskiego z Ottawy, na których przekładano poezję z języka polskiego na angielski. Wybrane referaty wygłoszone podczas tej konferencji oraz przetłumaczone na nowo wiersze - owoc pracy warsztatów przekładu dzieł poetyckich ukazały się w książce Warsztaty translatorskie / Workshop on Translation (t. I), dając początek nowej serii wydawniczej. Tom II ukazał się w 2002 r. i zawierał wybrane referaty i przekłady poetyckie z dwu kolejnych konferencji, które odbyły się w Lublinie w czerwcu 2000 i 2001 r.
Niniejszy tom zawiera materiały IV „Warsztatów translatorskich”. Odbyły się one w grudniu 2002 r. Referaty wygłosili badacze zajmujący się teorią i praktyką przekładu. Warsztaty przekładu literackiego prowadził prof. Richard Sokoloski oraz po raz pierwszy prof. Michael J. Mikos z University of Wisconsin (Milwaukee). Mamy nadzieję, że książka zainteresuje zarówno teoretyków przekładu literackiego, jak i tłumaczy praktyków, pragnących rozwinąć swój warsztat translatorski.

Cena: 18.50 zł
About this bookSpis treści
wstecz

Produkty powiązane

(na materiale polskich przekładów prozy rosyjskiej XIX-XX w.)

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij