Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Ufność i posłuszeństwo w postawie dziecka w Królestwie Bożym jako wzór relacji Jezusa z Ojcem

Ufność i posłuszeństwo w postawie dziecka w Królestwie Bożym jako wzór relacji Jezusa z Ojcem

Analiza egzegetyczno-teologiczna Mk 9,33-37 i par. oraz Mk 10,13-16 par.

Autor: Ks. Andrzej Banaszek
ISBN: 978-83-7306-994-7
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologicznego
Rok wydania: 2022
Format: B5
Ilość stron: 322

W swojej nowej książce ks. dr Andrzej Banaszek w sposób wyważony i merytoryczny przeprowadza analizy filologiczne, egzegetyczne i teologiczne dotyczące postawy dziecka w Królestwie Bożym jako wzoru relacji Ojca i Syna. Na podkreślenie zasługuje precyzyjne i trafne ukazanie badanych tekstów ewangelii synoptycznych w szerszym kontekście pism Starego i Nowego Testamentu oraz literatury międzytestamentalnej i rabinicznej. Konkluzje zawarte w niniejszej książce mają swoje merytoryczne uzasadnienie oraz są bardzo aktualne dla wielu toczących się debat na temat roli i znaczenia dzieci we współczesnym społeczeństwie. Książka stanowi także zachętę do odkrywania tożsamości dziecka Bożego w relacji z Wszechmocnym i ma duży wpływ na głębsze rozumienie chrześcijańskiej duchowości.

Z recenzji ks. prof. dra hab. Mirosława S. Wróbla,

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Cena: 58.00 zł
Test
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij