Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Prawo kanoniczne » Uczestnictwo wiernych świeckich w liturgii Kościoła łacińskiego

  Uczestnictwo wiernych świeckich w liturgii Kościoła łacińskiego

  Autor: Anna Słowikowska
  ISBN: 978-83-7306-660-1
  Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Prawnych
  Rok wydania: 2014
  Format: B5
  Ilość stron: 278

  Autorka podjęła się wskazania możliwości i prawnej regulacji partycypacji wiernych świeckich w liturgii. Przeanalizowała podstawy prawne i sposoby tego udziału na gruncie prawa kanonicznego i liturgicznego, jak również w szerokim kontekście doktrynalnym. W okresie wzrastającej laicyzacji i pasywności wiernych niniejsze studium jest bardzo aktualne i potrzebne. W zaprezentowanej monografii Autorka wykazała dociekliwość i pasję badawczą oraz akrybię interpretacyjną, a nadto niezwykłą odwagę badawczą, krytycznie oceniając niektóre regulacje prawne, właściwie je przy tym uzasadniając, nierzadko również doszukując się ratio legis obowiązujących przepisów Jako recenzent jestem pełen uznania dla przenikliwości oraz wysiłku badawczego Autorki. Uważam, że monografia wzbogaca polską literaturę kanonistyczną o wartościowe studium z zakresu prawa kanonicznego oraz liturgicznego i wnosi cenne novum do naukowej refleksji nad problemem uczestnictwa wiernych świeckich w liturgii Kościoła łacińskiego.

  Z recenzji prof. dr. hab. Bronisława W. Zuberta OFM

  Książka stanowi pierwsze opracowanie, w którym podjęta została szersza i wielopłaszczyznowa teologiczno-prawna analiza problematyki misji świeckich w Kościele, z wyraźnym zaznaczeniem ich uczestnictwa w liturgii. Zebrane przez Autorkę materiały, wyprowadzone wnioski i zaproponowane postulaty z pewnością mogą zostać wykorzystane, nie tylko na forum akademickim, ale także przez duszpasterzy, katechetów, nauczycieli i członków ruchów religijnych, a nadto mogą stać się pomocne przy rewizji przepisów regulujących udział świeckich w liturgii Kościoła. Tego typu opracowania służą także zrozumieniu właściwego człowiekowi miejsca w Kościele, zadań, jakie wypełnia, i odpowiedzialności za nie, zwłaszcza w czasach współczesnych.

  Z recenzji ks. dr. hab. Tadeusza Syczewskiego, prof. KUL

  Wyszukaj podobne produkty wg słów kluczowych:
  Prace Wydziału Nauk Prawnych

  Cena: 25.00 zł
  wstecz
  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij