Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Trudny przeciwnik. Arcybiskup Ignacy Tokarczuk

Trudny przeciwnik. Arcybiskup Ignacy Tokarczuk

Autor: Sabina Bober
ISBN: 978-83-7306-935-0
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2020
Format: B5
Ilość stron: 234

Monografia zawiera cenny materiał naukowy, opisujący bardzo drobiazgowo życie i działalność wielkiego Polaka, niezłomnego biskupa, pasterza nieznającego kompromisu. Nie ulega wątpliwości, że jest to niezwykle cenna praca, pod względem trafnej syntezy rozważań, oraz ponadczasowa, pobudzająca do refleksji i daleko idących przemyśleń.Przeznaczona zarówno dla tych, którzy dysponują wiedzą ekspercką dotyczącą przedstawionych treści, jak i tych, którzy tę wiedzę dopiero zdobywają, np. studentów.

Z recenzji dr hab. Violetty Gul-Rechlewicz

Niewątpliwie sam bohater monografii zasługuje na przypomnienie i utrwalenie w pamięci współczesnych i potomnych. Wielką zaletą monografii jest to, ze Autorka ukazała arcybiskupa I. Tokarczuka przede wszystkim jako pasterza, gdyż był nim autentycznie i bez reszty. Wielu autorów koncentruje się na jego działalności społecznej i politycznej, określając go mianem polityka czy nawet męża stanu. Był nim niewątpliwie, ale z konieczności wynikającej z dobrze pojętej i konsekwentnie realizowanej misji kapłana–duszpasterza. (...) Autorka wykazała się tu dużym wyczuciem i intuicja, poparta szeroka paleta źródeł i opracowań dotyczących osoby i dzieła Arcybiskupa.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Stanisława Nabywańca

Cena: 34.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij