Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia » Szkoły Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w okresie Polski Ludowej (1945-1962)

  Szkoły Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w okresie Polski Ludowej (1945-1962)

  Autor: Ewa Daria Klich OSU
  ISBN: 978-83-7306-774-5
  Seria wydawnicza: Źródła i monografie 447
  Rok wydania: 2017
  Format: B5
  Ilość stron: 544

  Publikacja, z racji podjętego tematu, ma charakter interdyscyplinarny. Autorka odwołuje się do literatury przedmiotowej z wielu dziedzin nauki (historii, historii Kościoła, pedagogiki, historii oświaty i wychowania) oraz do źródeł archiwalnych. Na uwagę zasługuje kwerenda przeprowadzona w wielu archiwach państwowych i urszulańskich. Właściwie dobrana literatura w zakresie realiów społeczno-politycznych ówczesnej Polski stanowiła punkt odniesienia dla badań nad historią walki o przetrwanie szkół prowadzonych przez urszulanki, aż do ostatecznej ich likwidacji w roku 1962. Autorka wykazała się szeroką wiedzą z zakresu realizowanej problematyki badawczej, a także umiejętnością prawidłowego wyciągania wniosków i formułowania wartościowych uogólnień. […] Praca jest ważnym naukowym przedsięwzięciem, zapisującym niewypełnioną dotąd kartę w historii edukacji.

  Z recenzji prof. dr hab. Barbary Jędrychowskiej

  Uniwersytet Wrocławski

  Cena: 42.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij