Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Pedagogika » Szkolnictwo podstawowe na terenie Stalowej Woli w latach 1945-1989

Szkolnictwo podstawowe na terenie Stalowej Woli w latach 1945-1989

Prace z dziejów szkolnictwa i opieki społecznej w Polsce

pod redakcją Mariana Surdackiego
Tom XIX
Autor: Monika Kapuścińska
ISBN: 978-83-7306-791-2
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2017
Format: B5
Ilość stron: 364

Rozprawa [...] z wielu względów ma doniosłe znaczenie dla historii wychowania i szkolnictwa polskiego. Pionierskość i ważność dokonywanych analiz i płynących z nich wniosków wynika przede wszystkim z terenu badań, a dokładniej specyfiki miasta, które stało się przedmiotem dociekań naukowych Autorki. Choć rozprawa ma, choćby z uwagi na pod­stawę źródłową i metodologię, charakter historyczny, to ze względu na problematykę i sam przedmiot badań, bliska jest pedagogice. Można ją sytuować w nurcie badań nad dziejami szkolnictwa i wychowania, historią społeczną i regionalną, a także historią systemów i ideo­logii politycznych. Stanowi ona nade wszystko ważny wkład do badań nad dziejami samego miasta Stalowa Wola. Będzie ważnym punktem wyjścia do opracowania całościowej mo­nografii tego miasta.

Z recenzji prof. dra hab. Mariana Surdackiego Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Charakter i zakres poczynań ideologicznych i wychowawczych władz, a także ich efekty, były - jak można sądzić - zróżnicowane w poszczególnych środowiskach lokalnych, w zależności od miejscowych warunków. Nie są one jednak nadal bardziej dogłębnie roz­poznane, w tym także na gruncie szkolnym. Z uznaniem należy więc odnieść się do inicjaty­wy Autorki, która postanowiła zbadać je na przykładzie ówczesnych szkół podstawowych w Stalowej Woli. Praca poszerza w liczącym się stopniu naszą dotychczasową wiedzę o szkolnictwie podstawowym w specyficznym środowisku lokalnym mniejszego miasta o wio­dącej roli w przemyśle polskim okresu PRL.

Z recenzji prof. dra hab. Mieczysława Adamczyka

 

Cena: 42.00 PLN 29.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij