Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia » Szkoła Rycerska Kadetów Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej

  Szkoła Rycerska Kadetów Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej

  Autor: W. Bednaruk, K. Jaszczuk
  ISBN: 978-83-7306-733-2
  Seria wydawnicza: Źródła i monografie
  Rok wydania: 2016
  Format: B5
  Ilość stron: 286

  W roku 1765 król Stanisław August Poniatowski, wraz z gronem najbliższych współpracowników, zrealizował odwieczne marzenie szlachty i powołał do życia Akademię Szlacheckiego Korpusu Kadetów Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej. Jej mury opuścili wybitni dowódcy wojskowi, tacy, jak Tadeusz Kościuszko, poeci i literaci, jak Julian Ursyn Niemcewicz, politycy, działacze społeczni – a przede wszystkim patrioci! 250. Rocznica powstania tej instytucji skłoniła autorów, by dokonać podsumowania jej dorobku. Prezentowana publikacja obrazuje zasady funkcjonowania Akademii.

  Z prawdziwą radością należy odnotować fakt podejmowania przez badaczy historii i prawa tematyki polskiego szkolnictwa wojskowego. Jest to tym bardziej istotne, że poruszana w recenzowanym dziele tematyka dotyczy okresu, w którym można zaobserwować i próby ratowania państwa, i objawy jego rozkładu. […] Uwagę recenzenta, będącego prawnikiem, zwracają historyczno-prawne zagadnienia, które są związane z urzeczywistnieniem w systemie prawa pozytywnego idei szkolnictwa wojskowego.

   

  Z recenzji dra hab. Tomasza Sienkiewicza

  Cena: 39.50 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij