Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Psychologia » Synergia w relacjach interpersonalnych i w organizacjach. Wybrane zagadnienia z psychologii kierowania

Synergia w relacjach interpersonalnych i w organizacjach. Wybrane zagadnienia z psychologii kierowania

Autor: Zenon Uchnast (red.)
ISBN: 978-83-7306-442-3
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2009
Format: B5
Ilość stron: 432

Podejście synergetyczne zdobywa coraz więcej zwolenników w różnych dziedzinach nauki. Przedmiotem zainteresowania są warunki optymalnego funkcjonowania i rozwoju złożonych struktur biologicznych, społecznych czy gospodarczych, np. organizacji globalnych czy klastrowych regionalnych. W płaszczyźnie psychologicznej podejście synergetyczne charakteryzuje się promowaniem bezpośredniego, osobistego i aktywnego udziału wszystkich członków danej wspólnoty czy też członków organizacji społecznych w tworzeniu dobroczynnego efektu synergetycznego, którego nie można osiągnąć w działaniach realizowanych indywidualnie, nawet w sytuacji usilnych starań. Dlatego też poznanie natury zjawiska synergii i warunków sprzyjających powstawaniu dobroczynnego efektu synergetycznego ma znaczenie nie tylko poznawcze, ale i aplikacyjne. Niniejsza monografia jest poświęcona właśnie temu nowemu rodzajowi podejścia badawczego. Jest ono szczególnie ważne w psychologii relacji interpersonalnych (m.in. w szkole, w rodzinie), w strukturach społecznych i w zarządzaniu organizacjami. Sprzyja podnoszeniu jakości życia i efektywności działań złożonej struktury organizacyjnej. Wielowątkowość oraz zróżnicowany charakter zawartych w książce opracowań (analizy teoretyczne i empiryczne) sprawiają, że jest ona adresowana zarówno do teoretyków; jak i praktyków, pracowników i studentów psychologii, zarządzania, socjologii, ekonomii czy pedagogiki.

Cena: 31.50 PLN 22.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij