Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Studia liturgiczne 13: Liturgia uprzywilejowanym miejscem celebrowania słowa Bożego

Studia liturgiczne 13: Liturgia uprzywilejowanym miejscem celebrowania słowa Bożego

Autor: W. Pałęcki MSF, ks. A. Megger (red.)
ISBN: 978-83-7306-778-3
Seria wydawnicza: Prace wydziału Teologii 178
Rok wydania: 2017
Format: B5
Ilość stron: 174

Sobór Watykański II przywrócił właściwe znaczenie liturgii słowa, która nie jest „wstępem do mszy”, ale prawdziwą liturgią słowa obok liturgii znaków.

Słowo Boże ma nieocenioną wartość w życiu i misji Kościoła. Jest źródłem jego odnowy, wewnętrznego dynamizmu i wszelkiej działalności, bo samo jest żywe i skuteczne (por. Hbr 4,12). Jednocześnie wymaga podjęcia wysiłku odkrywania ciągle na nowo jego znaczenia i roli w Kościele, który jest „domem Słowa” (Verbum Domini 52). Temu tematowi był poświęcony Synod Biskupów w Rzymie (2008), którego owocem jest adhortacja Benedykta XVI Verbum Domini (2010), a następnie Dyrektorium homiletyczne (2015). Niniejszy tom Studiów liturgicznych jest rezultatem naukowych badań podejmowanych przez polskich liturgistów nad słowem Bożym.

Zadaniem wspólnot chrześcijańskich, duszpasterzy i pojedynczych wiernych jest odkrycie na nowo słowa Bożego, które proklamowane w liturgii, jest zawsze żywe i aktualne. Bez wątpienia w realizacji tego zadania niezastąpioną pomocą będzie niniejsza publikacja. Omawiane w niej zagadnienia są jak najbardziej aktualne i pomocne nie tylko dla liturgistów, ale i dla teologów innych dyscyplin, a także dla szerokiego kręgu odbiorców.

Cena: 30.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij