Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Salezjański Instytut Teologiczny w Krakowie 1939-1945. Kronika

Salezjański Instytut Teologiczny w Krakowie 1939-1945. Kronika

Twarda oprawa

Autor: Waldemar Witold Żurek SDB
ISBN: 978-83-66647-00-8
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2022
Format: B5
Ilość stron: 206

Literatura poświęcona II wojnie światowej i okupacji Polski, mimo upływu czasu nie tylko rośnie, ale też dostarcza nowych informacji, choć na zasadniczą interpretację tamtych wydarzeń ma to wpływ ograniczony.
Literatura wspomnieniowa, a należą tu także wszelkiego rodzaju kroniki, to źródło subiektywne, gdyż zapis zależał od wielu okoliczności, a w czasie wojny i okupacji mógł stanowić zagrożenie nie tylko dla kronikarza czy instytucji, której kronika dotyczyła, ale także wielu osób postronnych. Niezależnie od kompletności zawartości kroniki, informacje w niej obecne odsłaniają nie tylko to, co miało w czasie okupacji jakiś charakter legalności, ale także sytuacje konspiracyjne.
Zważywszy na znikomość archiwaliów z tego okresu i ich ocenzurowaną przez istniejące okoliczności zawartość, należy także publikowaną tu kronikę uznać za w pełni wartościowe źródło, które w zestawieniu z innymi dokumentami z tego okresu
powiększy zasób wiadomości na temat salezjanów w Polsce.

(ze Wstępu)

Cena: 55.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij