Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Sakramentalia i błogosławieństwa w liturgii Kościoła

Sakramentalia i błogosławieństwa w liturgii Kościoła

Autor: Ks. Czesław Krakowiak
ISBN: 978-83-7306-689-2
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Rok wydania: 2015
Format: A5
Ilość stron: 196

Oprócz sakramentów ważną rolę w życiu chrześcijańskim pełnią także sakramentalia i błogosławieństwa. Celem sakramentaliów jest uświęcenie pewnych posług w Koście­le, stanów i okoliczności życia chrześcijańskiego oraz posługiwania się rzeczami potrzebny­mi człowiekowi w codziennym życiu (por. KKK 1668). Błogosławieństwa są ustanowionymi przez Kościół znakami, przez które dokonuje się uświęcenie ludzi w Chrystusie oraz uwielbie­nie Boga. Błogosławieństwa mogą dotyczyć osób, miejsc i rzeczy. Niektóre błogosławieństwa mają stały charakter przez to, że ich skutkiem jest poświęcenie Bogu na stałe pewnych osób oraz miejsc i przedmiotów, głównie do użytku liturgicznego.

Niektóre ważne sakramentalia i rzadziej udzielane błogosławieństwa, odnowione po Vaticanum II, nie są jeszcze w miarę wyczerpująco omówione w polskiej literaturze teologiczno-pastoralnej. Autor tego opracowania dokonał szczegółowej prezentacji sakramentaliów i wybranych błogosławieństw odnowionych po Vaticanum II, z uwzględnieniem aspektu histo­rycznego, liturgicznego, teologicznego i pastoralnego: błogosławieństwa opata i ksieni, konse­kracji dziewic, profesji zakonnej, błogosławieństwa lektorów i akolitów, egzorcyzmu wielkiego, poświęcenia stałego ołtarza i błogosławieństwa chrzcielnicy, czyli nowego źródła chrzcielnego.

Cena: 27.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij