Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Sakrament małżeństwa

Sakrament małżeństwa

Historia - liturgia - teologia - praktyka pastoralna

Autor: Ks. Czesław Krakowiak
ISBN: 978-83-7306-816-2`
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Rok wydania: 2018
Format: A5
Ilość stron: 236

Według wiary katolickiej małżeństwo jako sakrament jest przymie­rzem mężczyzny i kobiety, na wzór przymierza Chrystusa z Kościołem. Aby małżeństwo było trwałym związkiem, nie może opierać się jedynie na uczuciu, ale na całkowitym oddaniu się drugiej osobie. Sakramentalne mał­żeństwo jest nierozerwalnym związkiem kobiety i mężczyzny wymagają­cym wzajemnej wierności i otwartym na przyjęcie dzieci. W dochowaniu wierności, rozwoju miłości małżeńskiej i budowaniu wspólnoty rodzinnej małżonkom pomaga Chrystus w sakramencie małżeństwa uświęcając ich wzajemną miłość oraz udzielając łaski w innych sakramentach.

Sakrament małżeństwa jest bogatą rzeczywistością teologiczną będącą przedmiotem zainteresowania różnych dyscyplin teologicznych, prawa ka­nonicznego, nauk humanistycznych i społecznych. Autor opiera się głów­nie na tekstach rzymskich rytuałów sakramentu małżeństwa i zwyczajnym nauczaniu Kościoła. Omawia historię obrzędów sakramentu małżeństwa, zasady ich odnowy po Vaticanum II; jego aktualną liturgię; najważniejsze aspekty teologiczne i ważne problemy pastoralne związane z celebracją tego sakramentu.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Mirosława Kowalczyka

Cena: 38.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Człowiek i moralność 1

OPRAWA MIĘKKA

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij