Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia sztuki » Rzeczywistość obrazu

Rzeczywistość obrazu

Teksty o sztuce w Polsce po 1945 roku

Autor: Małgorzata Kitowska-Łysiak
ISBN: 978-83-7306-369-3
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego
Rok wydania: 2007
Format: B5
Ilość stron: 212

Tom zawiera teksty poświęcone problemom, które dotyczą tak sztuki samej, jak i twórczości konkretnych polskich artystów aktywnych po II wojnie światowej. W przypadku tych ostatnich autorka skupiła się między innymi na postaciach (przede wszystkim malarzy), które literatura przedmiotu często przemilcza. Są to artyści, dla których, z jednej strony, istotą tworzenia było bądź nadal jest zmaganie się ze świadomością eschatologicznego wymiaru rzeczywistości widzialnej, z drugiej zaś - zmaganie się z tradycją mimesis, poddaną ciśnieniu modernistycznych i postmodernistycznych przemian obrazowania.
Bohaterami rozważań są (w kolejności pojawiania się na kartach książki): Jonasz Stern, Jadwiga Maziarska, Adam Hoffmann, Jerzy Nowosielski, Andrzej Wróblewski, Janusz Kaczmarski, Antoni Rząsa, Eugeniusz Mucha, Grzegorz Bednarski, Tadeusz Boruta, Aldona Mickiewicz, Janusz Marciniak, Kinga Nowak, Tomasz Tatarczyk.

Cena: 18.50 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij