Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Outlet » Rozumienie przekazu telewizyjnego

Rozumienie przekazu telewizyjnego

Autor: Piotr Francuz
ISBN: 83-7306-109-6
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2002
Format: B5
Ilość stron: 441

W bogatej ofercie programowej telewizji dużo miejsca zajmują programy informacyjne. Cieszą się one powszechnym zainteresowaniem i gromadzą przed telewizorami miliony odbiorców.
Można postawić pytanie, czy telewidzowie rozumieją treść programów informacyjnych i w jakim zakresie; czy dzięki ich oglądaniu poszerzają swą wiedzę na poruszane w nich tematy. Gdy uważnie wsłuchać się w to, co ludzie opowiadają sobie o wydarzeniach opisywanych w programach informacyjnych, w jaki sposób je komentują, trudno oprzeć się wrażeniu, że mają kłopoty z ich prawidłowym zrozumieniem: mylą bohaterów, miejsce i chronologię wydarzeń, nie dostrzegają szerszego kontekstu faktów. Niejednokrotnie informacje mieszają z komentarzami, nakładają na nie własne opinie i przekonania. Obserwacja ta uzyskuje potwierdzenie w dotychczasowych badaniach naukowych.
Niniejsza książka jest próbą opisania i wyjaśnienia procesów rozumienia przez telewidzów treści wiadomości nadawanych w programach informacyjnych. Teoretyczne ramy pracy są wyznaczone osiągnięciami współczesnej psychologii poznawczej, filmoznawstwa i językoznawstwa. Ze względu na swój charakter publikacja adresowana jest przede wszystkim do środowisk akademickich, ale wynikające z niej wnioski skierowane są także do nadawców i odbiorców telewizyjnych programów informacyjnych.

Cena: 21.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij