Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Literaturoznawstwo » Problem zła w twórczości F. Dostojewskiego. Studium teologicznomoralne

  Problem zła w twórczości F. Dostojewskiego. Studium teologicznomoralne

  Autor: Halyna Kryshtal
  ISBN: 83-7306-220-3
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 2004
  Format: B5
  Ilość stron: 304

  Problem zła, nieodłączny od problemu dobra, należy - by użyć określenia Dostojewskiego - do tematów „odwiecznych”. Pisarz miał świadomość, że z problemem zła zmaga się nie tylko jego pokolenie. Wiedział, ile nieszczęśliwych konsekwencji miały pewne wydarzenia historyczne, zauważał, jak wiele zła jest w ówczesnym społeczeństwie, jak również ile zła wypływa z wnętrza człowieka, gdy ten „zabija, by zabrać rubla z kieszeni”. W utworach Dostojewskiego na pierwszy plan wysuwają się „ciemne kolory” życia. Jest wiele kart przesyconych opisami zbrodni, kłamstwa, cierpienia i krzywdy. To sprawiło, że wśród współczesnych pisarzowi krążyła opinia, iż główna cecha jego twórczości to mrok i posępność. Problem zła można zatem uważać za jeden z zasadniczych wątków twórczości tego znakomitego rosyjskiego pisarza.

  Cena: 28.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij