Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia sztuki » Prawda natury prawda sztuki. Studia nad znaczeniem reprezentacji natury

  Prawda natury prawda sztuki. Studia nad znaczeniem reprezentacji natury

  Autor: Ryszard Kasperowicz, Elżbieta Wolicka (red.)
  ISBN: 83-7306-058-8
  Seria wydawnicza: Prace Wydziału Historyczno-Filologicznego
  Rok wydania: 2002
  Format: A5
  Ilość stron: 300

  Temat „prawda natury-prawda sztuki” należy do najczęściej podejmowanych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych kwestii na terenie teorii i historii sztuk obrazujących i sztuk słowa. Rozpatrując twórczość artystyczną w perspektywie prawdy i w odniesieniu do natury, przypisuje się jej walor poznawczy. Na przestrzeni dziejów pojawiały się różne, niekiedy radykalnie przeciwstawne odpowiedzi na pytanie, jakiego rodzaju poznania może dostarczyć sztuka i czym to poznanie różni się od wiedzy naukowej. Artykuły zebrane w niniejszym tomie oraz zapis dyskusji seminaryjnej ukazują wielostronność ujęć tytułowego problemu oraz rozmaitość sposobów reprezentacji natury w różnych dziedzinach sztuki.

  Cena: 18.50 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij