Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Socjologia » Postawy młodzieży szkół średnich wobec narkomanii

  Postawy młodzieży szkół średnich wobec narkomanii

  Autor: G. Adamczyk, M, Jeżowski, L. Snyczek
  ISBN: 83-7306-173-8
  Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
  Rok wydania: 2006
  Format: B5
  Ilość stron: 502

  Prezentowana publikacja dostarcza niezwykle interesujących informacji o postawach młodzieży z wybranych miast w Polsce wobec zjawiska narkomanii. Temat ten, jakkolwiek już wielokrotnie przez socjologów podejmowany, zasługuje na stałą uwagę badaczy społecznych. Wzrost liczby młodych osób spotykających się z narkomanią i sięgających po narkotyki powoduje, że należy permanentnie diagnozować rozwój tego zjawiska, szczególnie zaś w tak pogłębiony sposób, w jaki uczynili to autorzy publikacji, nie ograniczający się do skwantyfikowania odsetka respondentów mających kontakt z narkotykami, ale badający głębsze pokłady świadomości zjawiska narkomanii, jak np. wskazanie przez respondentów konkretnych problemów i konfliktów w rodzinie, sprzyjających odurzaniu się narkotykami, czy ocena niektórych opinii związanych z narkomanią, typu „branie narkotyków jest symbolem dorosłości” lub „narkotyk jest lekarstwem na wszystkie choroby”. Książka niewątpliwie wzbogaca wiedzę o współczesnym zjawisku narkomanii w Polsce, analizując tak poznawczy i emocjonalny, jak i behawioralny aspekt tego zjawiska.
  Poprzez diagnozę zjawiska narkomanii i wnioski praktyczno-wychowawcze z niej wynikające książka ta współgra z krajowym programem przeciwdziałania narkomanii. Będzie ona także przydatna w działalności wychowawczej i profilaktycznej, przywracającej do normalnego życia młodych dotkniętych narkomanią.

  Cena: 36.50 zł
  wstecz
  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij