Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Pontyfikał Rzymski Pawła VI

Pontyfikał Rzymski Pawła VI

Autor: Ks. Czesław Krakowiak
ISBN: 978-83-7306-951-0
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Rok wydania: 2020
Format: B5
Ilość stron: 188

Wśród ksiąg należących do Pontyfikału Rzymskiego dwie dotyczą sakramentów, których zwyczajnym szafarzem jest biskup: De Ordinatione i Ordo Confirmationis. Natomiast inne zawierają obrzędy, którym z zasady przewodniczy biskup, ale za jego zgodą mogą być sprawowane także przez prezbiterów.

Książka „Pontyfikał Rzymski Pawła VI” ukazuje proces powstawania każdej jego części zgodnie z chronologią ukazywania się w formie typicznej w latach 1968-1977. W każdym rozdziale jest podany zarys rozwoju danych obrzędów do Vaticanum II, następnie opis przebiegu prac redakcyjnych nad księgą i jej ogólna charakterystyka. Znaczną część opracowania stanowi prezentacja odnowionych obrzędów. Załączony wykaz źródeł oraz ogólna i szczegółowa literatura mają pomóc czytelnikowi w bardziej szczegółowym poznaniu Pontyfikału jako księgi, którą posługuje się biskup w czasie celebracji liturgii.

Ze Wstępu

Cena: 38.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij