Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Socjologia » Pomiędzy etyką a polityką. 80 lat socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1918-1998)

  Pomiędzy etyką a polityką. 80 lat socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1918-1998)

  Autor: Elżbieta Hałas (red.)
  ISBN: 83-87703-43-5
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 1999
  Format: B5
  Ilość stron: 412

  Książka zawiera materiały sympozjum jubileuszowego zorganizowanego w marcu 1998 roku przez Katedrę Socjologii KUL pod patronatem Towarzystwa Naukowego KUL i Sekcji Historii Socjologii Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Ukazuje w całościowy sposób znaczenie ośrodka myśli socjologicznej i społecznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które przez lata ze względów ideologicznych było przemilczane i pomniejszane. Obejmuje siedemnaście artykułów przedstawiających rozwój socjologii w KUL od 1918 roku w otoczeniu innych nauk społecznych, etyki i filozofii, relacje miedzy socjologią i katolicką nauką społeczną, specyfikę tzw. socjologii chrześcijańskiej okresu międzywojennego oraz powiązania z orientacją polskiej socjologii humanistycznej. Przypomina dorobek wybitnych uczonych: Aleksandra Wóycickiego, Jacka Woronieckiego, Antoniego Szymańskiego, Franciszka Mirka, Józefa Majki, Czesława Martyniaka, Zdzisława Papierkowskiego, Ignacego Czumy, Czesława Strzeszewskiego i in. Ukazuje myśl Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego oraz nauczanie Jana Pawła II na tle dorobku nauk społecznych w KUL. Przyczynia sie do rozumienia odniesień socjologii do etyki i do polityk

  Cena: 17.50 zł
  wstecz
  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij