Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918-1939)

Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918-1939)

Autor: Sławomir Jacek Żurek (red.)
ISBN: 978-83-7306-942-8
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2020
Format: B5
Ilość stron: 310

Monografia Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939) traktuje o zagadnieniach dotyczących nie tak odległej naszej wspólnej polsko-żydowskiej historii. Każdy z autorów pochylił się nad wybranym obszarem, by jak najrzetelniej, obiektywnie go opisać, biorąc za podstawę literaturę przedmiotu i dokumentację.

Ze Wstępu

Monografia Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939)  pod redakcją Sławomira Jacka Żurka to publikacja niezwykle cenna, pokazująca udział społeczności żydowskiej w budowanie II Rzeczpospolitej. Książka składa się z trzech bloków tematycznych: Relacje polsko-żydowskie, Polscy Żydzi w służbie Niepodległej oraz Polacy, Niemcy, Ślązacy i Ukraińcy a kwestia żydowska. [...] Polscy Żydzi nie tylko zawsze brali czynny udział w kolejnych zrywach narodowowyzwoleńczych jako frontowi żołnierze i lekarze wojskowi czy sanitariusze, lecz przede wszystkim – przez wieki – służyli Polsce swoją pracą, majątkiem, wiedzą , umiejętnościami, tak jak czyniły to chociażby lubelskie rodziny Meyersonów czy Arnsztajnów. [...]

 Fragment recenzji dr hab. Sabiny Bober, prof. KUL

 

Cena: 55.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij