Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Psychologia » Osobowościowe uwarunkowania postaw pracowników domów pomocy społecznej wobec osób z zaburzeniami psychicznymi

Osobowościowe uwarunkowania postaw pracowników domów pomocy społecznej wobec osób z zaburzeniami psychicznymi

Autor: Bogumiła Witkowska
ISBN: 83-7306-246-7
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Społecznych
Rok wydania: 2005
Format: B5
Ilość stron: 202

Osoby chore psychicznie po przebytym leczeniu szpitalnym często doświadczają różnych trudności w powrocie do pełnionych wcześniej ról społecznych. Wiele z nich podejmuje decyzję o nieinformowaniu znajomych, a także pracodawców, o pobycie w szpitalu psychiatrycznym, gdyż obawia się społecznego napiętnowania. Niektóre środowiska nadal reagują na chorych psychicznie w sposób nieadekwatny, emocjonalnie. Aktywne uczestnictwo takich chorych w życiu społecznym jest w znacznym stopniu uwarunkowane postawami, jakie przejawia wobec nich społeczeństwo. Niniejsza książka omawia wyniki badań dotyczących zależności, jakie zachodzą między wybranymi cechami osobowości pracowników domów pomocy społecznej a ich postawami w stosunku do osób z zaburzeniami psychicznymi. Skierowana jest do szerokiego grona specjalistów zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych, szczególnie do pracowników domów pomocy społecznej i szpitali psychiatrycznych: psychologów, opiekunów, pracowników socjalnych, terapeutów zajęciowych, rehabilitantów, lekarzy, pielęgniarek. Zaprezentowane wyniki badań mogą być również przydatne w doborze i zarządzaniu zasobami ludzkimi w tego rodzaju instytucjach.

Cena: 27.00 PLN 19.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij