Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Odnowa liturgii w świetle instrukcji wykonawczych do Sacrosanctum Concilium

Odnowa liturgii w świetle instrukcji wykonawczych do Sacrosanctum Concilium

Autor: Ks. Czesław Krakowiak
ISBN: 978-83-7306-975-6
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Rok wydania: 2021
Format: B5
Ilość stron: 242

W niniejszej monografii autor ukazuje i charakteryzuje działania Consilium, którego głównym celem było właściwe (recte) wprowadzenie w życie odnowy liturgii w Kościele powszechnym w Kościołach partykularnych i życiu wiernych. Instrukcje wykonawcze nadawały właściwy kierunek wprowadzanym w liturgii zmianom, aby zachować w niej hierarchiczny i wspólnotowy charakter. Kościół stopniowo wprowadzał wiernych w rozumienie liturgii przez uproszczenie obrzędów, język ojczysty, bogactwo czytań z Pisma Świętego i pełnienie prawdziwych posług i funkcji liturgicznych.

Odnowę liturgii zapoczątkowaną przez Sobór Watykański II pozytywnie oceniał i kontynuował Jan Paweł II, podkreślał jej wielkie znaczenie dla całego Kościoła i wzywał do refleksji nad znaczeniem liturgii w życiu każdego wiernego.

 

Cena: 38.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij