Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Prawo kanoniczne » Obrzędy i zwyczaje Wielkiego Tygodnia i okresu paschalnego w prawie Kościoła łacińskiego

Obrzędy i zwyczaje Wielkiego Tygodnia i okresu paschalnego w prawie Kościoła łacińskiego

Autor: ks. Tadeusz Syczewski
ISBN: 978-83-7306-986-2
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Prawnych
Rok wydania: 2022
Format: A5
Ilość stron: 164

Autor monografii Obrzędy i zwyczaje Wielkiego Tygodnia i okresu paschalnego w prawie Kościoła łacińskiego pragnie ukazać szerokie spektrum wpływów liturgii tego czasu na życie duchowe wiernych. Refleksji teologicznej towarzyszy głęboka analiza prawno-kanoniczna z uwzględnieniem bogatych zwyczajów pobożności ludowej. Zamiarem autora jest ukazanie tej obrzędowości nie tylko w aspekcie prawnym, ale również w wymiarze historycznym. Podstawowymi źródłami monografi są dokumenty Kościoła łacińskiego, księgi liturgiczne i agendy, a także dane empiryczne zebrane podczas badań ankietowych przeprowadzonych wśród wiernych diecezji drohiczyńskiej.

Ze Wstępu

Cena: 25.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij