Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Varia » OBECNOŚĆ Karol Wojtyła - Jan Paweł II w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dar i odpowiedzialność

OBECNOŚĆ Karol Wojtyła - Jan Paweł II w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dar i odpowiedzialność

 

 

Twarda oprawa

Autor: M. Filipiak, A. Szostek MIC (red.)
ISBN: 978-83-7306-388-4
Seria wydawnicza: Biblioteka Ethosu
Rok wydania: 2008
Format: B5
Ilość stron: 492

Niniejsza publikacja jest trzecią wersją książki Obecność. Karol Wojtyła w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, z wielu względów jest to jednak wersja nowa, znacznie bogatsza od poprzednich. Pomysł wydania książki obrazującej związki Papieża z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, w którym uczył niemal dwadzieścia pięć lat, zrodził się podczas uroczystej sesji naukowej zorganizowanej z inicjatywy Rektora KUL przez Instytut Jana Pawła II KUL w dniach 15-18 maja 1985 roku, z okazji 30. rocznicy podjęcia pracy w KUL przez ks. drą hab. Karola Wojtyłę. Książka została opublikowana w roku 1987, a już w dwa lata później ukazało się drugie, poszerzone jej wydanie. Głównym motywem tak rychłego jej wznowienia i ubogacenia była wizyta Jana Pawła II w murach Uczelni w dniu 9 czerwca 1987 roku. Czyż można było nie dopełnić obrazu i historii więzi Papieża z KUL-em o to wydarzenie, będące swoistym ukoronowaniem Jego wśród nas obecności? Od czasu drugiego wydania książki sporo się wydarzyło. Przez kolejne lata pontyfikatu odbyło się szereg spotkań z Ojcem Świętym przedstawicieli władz Uczelni, różnych jej agend, a także wielu profesorów, pracowników i studentów KUL. Z różnych okazji Papież kierował do Uniwersytetu liczne przesłania i listy. Nade wszystko jednak data 2 kwietnia 2005 roku radykalnie zmieniła rodzaj obecności Ojca Świętego wśród nas. Doniosłość stałych i szczególnych więzi łączących Jana Pawła II z Uniwersytetem znalazła wyraz w uchwale Senatu z 4 kwietnia 2005 roku, mocą której oficjalna nazwa Uczelni odtąd brzmi: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wszystko to sprawiło, że obecna edycja książki, choć zachowała strukturę i treść poprzednich wydań, zawiera tak wiele elementów nowych, iż stanowi poniekąd nową publikację, całościowo – choć i tak w wielkim skrócie - obrazującą pięćdziesięcioletnie głębokie i wielorakie więzi łączące Uniwersytet ze sługą Bożym Janem Pawłem II.

Cena: 40.50 zł
wstecz

Produkty powiązane

Człowiek i moralność 1

OPRAWA MIĘKKA

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij