Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Filozofia » O człowieku i moralności w filozofii Roberta Spaemanna

  O człowieku i moralności w filozofii Roberta Spaemanna

  twarda oprawa

  Autor: Józef Kożuchowski
  ISBN: 978-83-7306-606-9
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 2012
  Format: B5
  Ilość stron: 384

  Ks. dr Józef Kożuchowski przedkłada rzetelną analizę oraz oryginalną w swojej formie i utrzymaną w karbach głównie metody metafizycznej w sensie klasycznym prezentację myśli antropologicznej i etycznej Roberta Spaemanna - jednego z najbardziej znaczących i opiniotwórczych filozofów współczesnych Niemiec. Być może najcenniejszym, a z pewnością niepowtarzalnym atutem tej rozprawy jest przedstawienie wyważonej interpretacji myśli antropologiczno-etycznej Roberta Spaemanna dzięki wielorakim i bardzo szczegółowym oraz osobistym dyskusjom naukowym z tym myślicielem.

  Z recenzji ks. dra hab. Tadeusza Guza, prof. KUL

  Wybór w jednym opracowaniu problematyki antropologicznej i etycznej i osadzenie jej na tle zarysowanej przez Spaemanna koncepcji filozofii jest w pełni uzasadniony zarówno jej znaczeniem w twórczości filozofa, jak też logiką wywodu (najpierw koncepcja filozofii, potem antropologia, na końcu etyka). Na uwagę zasługuje także poruszenie przez ks. dra Józefa Kożuchowskiego interesujących szerokie kręgi czytelników zagadnień, komunikatywny język, odniesienie do metafizyki.

  Z recenzji dra hab. Macieja Ulińskiego, prof. AGH

  Cena: 36.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Produkty
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij