Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Historia » Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji w okresie autonomii (1868-1914)

  Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji w okresie autonomii (1868-1914)

  Autor: Alicja Puszka
  ISBN: 83-87703-59-1
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 1999
  Format: B5
  Ilość stron: 392

  Studium jest cennym przyczynkiem do badan nad dziejami oświaty polskiej w drugiej połowie XIX w. i w początkach obecnego stulecia. Wagę podjętego tematu wyznacza fakt szczególnej roli nauczycieli historii i geografii w pielęgnowaniu ducha narodowego w autonomicznej Galicji. Praca oparta jest na szerokiej podstawie źródłowej, w umiejętny, krytyczny sposób spożytkowano również obfity materiał drukowany. [...] Autorka omawia podstawy prawne działalności gimnazjów, ich rozwój, rozmieszczenie, zaopatrzenie w pomoce naukowe. W kolejnych rozdziałach przeprowadza charakterystykę badanej zbiorowości nauczycieli historii i ich struktury demograficznej. W sposób wyczerpujący prezentuje sprawy związane z wykształceniem i karierami zawodowymi nauczycieli. Zagadnienia te zostały powiązane z następną grupa problemów, a mianowicie działalnością dydaktyczna i ideowo-wychowawcza nauczycieli, zaś rozdział ostatni poświęcono aktywności naukowej i społecznej tej grupy zawodowej. Praca stanowi istotny wkład nie tylko do badan nad dziejami oświaty, ale także do badan nad dziejami historiografii i edukacji historycznej Polaków w epoce popowstaniowej.

  Cena: 14.50 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij