Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Prawo » Mediacja w sprawach administracyjnych w prawie kanonicznym i w prawie polskim

  Mediacja w sprawach administracyjnych w prawie kanonicznym i w prawie polskim

  Autor: Agnieszka Romanko
  ISBN: 978-83-7306-726-4
  Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Prawnych
  Rok wydania: 2016
  Format: B5
  Ilość stron: 322

  Papież Benedykt XVI w przemówieniu do członków Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej w 2011 r. zachęcał do „podejmowania inicjatyw i rozporządzeń, mających na celu ustanowienie urzędów lub rad, których zadaniem byłoby, według przepisów, które należy ustalić, poszukiwanie i sugerowanie słusznych rozwiązań" (por. kan. 1733 §2 KPK/83). Dlatego też w niniejszej publikacji podjęto zagadnienie mediacji dotyczącej spraw administracyjnych w dwóch porządkach prawnych: kanonicznym i polskim, zwracając szczególnie uwagę na możliwość użycia tego pozasądowego sposobu rozwiązania sporu w Kościele. Przyczyną zastosowania mediacji są konflikty powstające w relacjach międzyludzkich, zarówno w społeczności religijnej, jak i państwowej.

  Monografia stanowi bardzo przydatne opracowanie dla stu­dentów i pracowników naukowo-dydaktycznych zajmujących się prawem kanonicznym, prawem i administracją, a także dla wszystkich, którym nie jest obce rozwiązywanie sporów w spo­łeczności kościelnej i państwowej.

  Cena: 35.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij