Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Prawo kanoniczne » Kościół a naród i państwo w perspektywie 1050. rocznicy chrztu polski

Kościół a naród i państwo w perspektywie 1050. rocznicy chrztu polski

Autor: (red.) ks. J. Krukowski, ks. M. Sitarz, ks. I. Dosz
ISBN: 978-83-7306-780-6
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Prawnych 69
Rok wydania: 2017
Format: B5
Ilość stron: 268

Niniejsza publikacja ukazuje konsekwencje chrztu pierwszego historycznego władcy Polski Mieszka I (966 r.) dla trzech wspólnot ludzkich odmiennego typu - Kościoła, Narodu i Państwa - w wymiarze historycznym i współczesnym. Teraźniejszość bowiem ma korzenie w przeszłości.

Chrzest Mieszka I oznaczał legitymizację Państwa, którego był władcą, we wspólnocie chrześcijańskich państw Europy oraz wytyczenie istotnego kierunku jego rozwoju na dalszą przyszłość. Wszakże w dziejach Narodu polskiego były okresy tragiczne, w których był on pozbawiony suwerenności przez obce reżimy dążące do narzucenia ludności innego wyznania bądź ideologii ateistycznej. Kościół zaś podejmował współdziałanie z Narodem w dążeniu do zachowania tożsamości kulturowej i odzyskania suwerenności politycznej.

Po upadku totalitaryzmu komunistycznego i odzyskaniu przez Naród suwerenności zainicjonowany został proces integracji Polski z UE na fundamencie wartości chrześcijańskich. Niestety, Unia obecnie odcina sie od chrześcijańskiego dziedzictwa Europy. W tym kontekście potrzebna jest głębsza refleksja nad przyszłością Polski i rolą chrześcijan w tym procesie. Lektura tej publikacji może byc w tym pomocna.

Cena: 39.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij