Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Prawo kanoniczne » Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców t. II

  Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców t. II

  Autor: red. M. Sitarz
  ISBN: 978-83-7306-681-6
  Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Prawnych
  Rok wydania: 2015
  Format: B5
  Ilość stron: 312

  Publikacja, którą oddajemy w ręce Czytelników, stanowi kontynuację inicjatywy podjętej podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców” w 2013 r., odpowiadającej na zapotrzebowanie zgłaszane przez ośrodki naukowe w Polsce do umożliwienia upowszechniania młodym naukowcom swojego dorobku naukowego. W 2014 r. ukazał Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców tom I, niniejszy zaś wolumin jest tomem II tej publikacji.

  Jest to opracowanie monograficzne, składające się z artykułów, dla których wspólnym mianownikiem jest Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 r. Przy tworzeniu publikacji zastosowano kryterium merytoryczne oraz systematykę występującą w Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1983 r., dlatego też rozpoczynają ją artykuły odnoszące się do pierwszej Księgi Kodeksu - Normy ogólne. Księga druga - Lud Boży - jest przedmiotem zainteresowania autorów na płaszczyźnie Ustroju hierarchicznego Kościoła oraz prawa zakonnego. Dwa artykuły podejmują zagadnienia z zakresu Uświęcającego zadania Kościoła. Nie zabrakło również szczegółowej analizy przepisów dotyczących prawa małżeńskiego, kościelnego prawa majątkowego czy kościelnego prawa procesowego.

  Autorami prezentowanych dziewiętnastu artykułów są doktorzy i doktoranci z trzech ośrodków akademickich w Polsce: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytetu Łódzkiego.

  Cena: 36.00 zł
  wstecz
  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij