Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. 90 lat istnienia

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. 90 lat istnienia

 

 

Biblioteka Encyklopedii Katolickiej 5

Autor: G. Kramarek, E. Zieman (red.)
ISBN: 978-83-7306-376-1
Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
Rok wydania: 2008
Format: A5
Ilość stron: 276

Kolejny tom serii Biblioteka Encyklopedii Katolickiej ukazuje się w roku jubileuszowym 90-lecia istnienia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Na treść prezentowanej książki składają się dwa opracowania: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Jan Paweł II. Pierwsza część przedstawia w syntetycznej formie dzieje i obecną działalność Uczelni. Historię Uniwersytetu ukazano od okresu międzywojennego do obecnych czasów. Następnie przedstawiono strukturę organizacyjną oraz działalność naukowo-badawczą i dydaktyczną poszczególnych wydziałów i instytutów międzywydziałowych. Zaprezentowano Bibliotekę Uniwersytecką KUL, a także działalność kulturalną i sportową. Przedstawiono współpracę z innymi uniwersytetami oraz doktorów honoris causa.

Druga część tomu poświęcona jest Janowi Pawłowi II -Wielkiemu Patronowi Uniwersytetu. Omówiono Jego życie oraz twórczość literacką i teatralną, a także filozoficzną i teologiczną. Cennym uzupełnieniem w stosunku do treści hasła zamieszczonego w VII tomie Encyklopedii Katolickiej jest omówienie podróży apostolskich Jana Pawła II autorstwa Janusza Poniewierskiego oraz ukazanie przez ks. prof. Andrzeja Szostka obecności Karola Wojtyły - Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kończące całość jubileuszowej publikacji.

Cena: 26.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij