Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Prawo kanoniczne » II Polski Synod Plenarny a synody diecezjalne

II Polski Synod Plenarny a synody diecezjalne

Autor: J. Krukowski,M. Sitarz, A. Pastwa (red.)
ISBN: 978-83-7306-694-6
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Nauk Prawnych
Rok wydania: 2015
Format: A5
Ilość stron: 344

Dyrektorium Kongregacji Biskupów o pasterskiej posłudze biskupów Apostolarum succesores, aprobowane przez papieża świętego Jana Pawła II, stwierdza: "Zgodnie z wielowiekową zasadą działalności duszpasterskiej, która potem została skodyfikowana przez Sobór Trydencki, podjęta na nowo przez Sobór Watykański II i przewidziana w prawie kanonicznym", synod diecezjalny jest "odpowiednim miejscem przystosowania i adoptowania praw i norm Kościoła powszechnego do partykularnej sytuacji diecezji" (nr 169)

W Polsce współczesnej ogniwem pośrednim między normami prawa powszechnego a prawem poszczególnych diecezji jest II Polski Synod Plenarny, który zawiera "wnioski i postulaty", ukazujące potrzeby i zadania nowej ewangelizacji w Polsce na przełomie II i III Tysiąclecia. Niniejsza publikacja jest owocem wspólnej refleksji na temat transformacji zawartych w nim postulatów na normy, które są bądź powinny być w uchwałach polskich synodow diecezjalnych. Mam więc nadzieję, że publikacja ta będzie pożyteczna zarówno dla nauki, jak i dla praktyki.

Ks. prof. Józef Krukowski prezes Stowarzyszenia Kanonistów Polskich

Cena: 35.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij