Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Teologia » Ideał życia chrześcijańskiego według ks. Antoniego Słomkowskiego

  Ideał życia chrześcijańskiego według ks. Antoniego Słomkowskiego

  Autor: Krzysztof Kłos
  ISBN: 978-83-7306-552-9
  Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
  Rok wydania: 2012
  Format: B5
  Ilość stron: 266

  Współcześnie temat życia, jego obrony i świętości stał się nie tylko przedmiotem debat naukowych, ale również ważnym tematem życia kościelnego i społeczno-politycznego. Ruchy Pro-life zwracają uwagę na godność życia ludzkiego, które wyróżnia się życiem podmiotowo-duchowym w przeciwieństwie do całego świata organicznego. Chrześcijaństwo jednak wskazuje, że obok życia naturalnego człowiek posiada w sobie życie nadprzyrodzone, które jest następstwem daru, najpierw w stworzeniu, a następnie tego, które zostało nam udzielone przez Boga w Jezusie Chrystusie. W ten sposób życie duchowe człowieka zostało ubogacone o wymiar nadprzyrodzonej relacji z Bogiem Trójjedynym, który dając nam uczestnictwo w swoim życiu już teraz, daje nam przedsmak pełnego Życia, które posiądziemy na zawsze w wieczności. (...)

  W niniejszej pracy podjęto próbę analizy pism ks. Antoniego Słomkowskiego pod kątem modelu życia chrześcijańskiego. Zagadnienie to uznano za ważne, ponieważ koncepcja ks. Słomkowskiego zawiera nie tylko systematyczny wykład dotyczący doskonałości, świętości i rozwoju życia duchowego chrześcijanina, ale jest doniosła także w wymiarze praktycznym, polegającym na wskazaniu środków i sposobów pomocnych w osiągnięciu chrześcijańskiej świętości i doskonałości.

  Ze Wstępu

  Cena: 33.00 zł
  O Autorze
  wstecz
  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij