Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Figura króla Manassesa. W świetle analizy narracyjnej opowiadania 2 Krn 33,1-20

Figura króla Manassesa. W świetle analizy narracyjnej opowiadania 2 Krn 33,1-20

Autor: Ks. Dariusz Kucharek
ISBN: 978-83-7306-929-9
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Rok wydania: 2020
Format: B5
Ilość stron: 134

Osoba króla Manassesa występuje dwukrotnie w tekstach asyryjskich, można zatem stwierdzić, że był on osobą historyczną, a nie wytworem literackiej inwencji.

Informacje zawarte w obydwu tekstach nie są potwierdzone przez inne źródła pozabiblijne, czyli nie można z cała naukową pewnością historyczną jednoznacznie stwierdzić, kim był Manasses: grzesznikiem czy nawróconym. Należy przyjąć, że opowiadania biblijne nie ukazują osoby króla Manassesa, ale jego figurę, czyli ideę, w której świetle władca został przedstawiony; nie jest zatem możliwe napisanie biografii Manassesa lub scharakteryzowanie jego osoby, można natomiast przeanalizować, kim jest literacki król Manasses, bohater tekstów biblijnych, oraz odszukać motywy i idee, w których świetle został on w taki sposób przedstawiony.

Cena: 34.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij