Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Encyklopedia katolicka » Encyklopedia Katolicka, Tom 20

Encyklopedia Katolicka, Tom 20

Vác - Żywy Różaniec

 

Autor: Edward Gigilewicz (red.)
ISBN: 978-83-7306-654-0
Rok wydania: 2014
Czas realizacji: 1
Format: S5
Ilość stron: 8 s. 1664

XX tom Encyklopedii Katolickiej stanowi zwieńczenie wieloletniej pracy ogromnej grupy autorów i redaktorów.  Specyfiką Encyklopedii są wieloaspektowe teksty dotyczące prawd wiary i pojęć z zakresu nauk teologicznych. Dzięki ukierunkowaniu na problematykę ekumeniczną i międzyreligijną stara się ukazać komplementarny obraz ziemskiej rzeczywistości w jego wielorakich odniesieniach. W konsekwencji tego podejścia metodologicznego liczne hasła dotyczą wartości ogólnoludzkich i zagadnień ponadkulturowych. Wiele miejsca poświęcono zagadnieniom społecznym.

Szczególnie obszerny jest zbiór haseł biograficznych, ukazujących zasługi oraz działalność świętych i błogosławionych oraz badaczy, których osiągnięcia przyczyniły się do rozwoju nauk humanistycznych. Zbiór haseł geograficznych tworzą opracowania poświęcone zwłaszcza ważnym ośrodkom życia religijnego i kulturalnego.

Zamykając podstawową edycję Encyklopedii Katolickiej, jej twórcy i wydawcy wyrażają przekonanie, że znajdzie ona trwałe miejsce w dziejach leksykografii, docenione będzie jej znaczenie dla rozwoju wiedzy oraz rola w propagowaniu w świecie chrześcijańskich wartości.

Cena: 140.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Newsletter
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij