Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Końcówka nakładu » Pedagogika » Edukacja zdrowotna w szkołach powszechnych powiatu tarnowskiego w latach 1918 - 1975

  Edukacja zdrowotna w szkołach powszechnych powiatu tarnowskiego w latach 1918 - 1975

  Autor: Barbara D. Niziołek
  ISBN: 978-83-7306-625-0
  Seria wydawnicza: Źródła i Monografie
  Rok wydania: 2013
  Format: B5
  Ilość stron: 272

  Książka jest pierwszą próbą całościowego przedstawienia najważniejszych problemów związanych z szeroko pojętym zagadnieniem edukacji zdrowotnej w szkołach stopnia najniższego na określonym obszarze jaki stanowi powiat w układzie problemowym i chronologicznym. Rolą tej publikacji jest dostarczenie czytelnikowi materiału, który z powodzeniem może być wykorzystany w kształtowaniu świadomości społecznej odnośnie rozwoju szeroko pojętej edukacji zdrowotnej. Stąd mam głębokie przekonanie, że po opublikowaniu powinna znaleźć trwałe miejsce, nie tylko w bibliotekach uniwersyteckich, ale także w szkolnych oraz prywatnych kolekcjach osób zainteresowanych tą tematyką.

  Z recenzji dra hab. Edmunda Juśki, prof. KUL

  Publikacja zasługuje na uwagę ze względu na takie jej walory, jak ukazanie różnorodnych aspektów edukacji zdrowotnej omówionych kompetentnie, bardzo bogatą pod względem faktograficznym i przekonująca warstwę interpretacyjną. Rozprawa w nieporównywalnie szerszy, niż to uczynili poprzedni badacze, i nowatorski sposób charakteryzuje problematykę edukacji zdrowotnej i zachowań zdrowotnych uczniów, higieny szkolnej i promocji zdrowia w szkołach stopnia najniższego w powiecie tarnowskim. Stanowi udaną próbę całościowej prezentacji najistotniejszych problemów związanych z tymi zagadnieniami. Na uznanie zasługuje także bardzo obszerna, dobrze dobrana i wykorzystana bibliografia polska oraz dociekliwa kwerenda archiwalna. Po opublikowaniu powinna znaleźć trwałe miejsce, nie tylko w bibliotekach uniwersyteckich, ale również osób zainteresowanych tą tematyką.

  Z recenzji dra hab. Kazimierza Puchowskiego, prof. UG

  Cena: 25.00 zł
  wstecz

  Produkty powiązane

  Twój koszyk
  ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
  ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
  Produkty
  Newsletter
  Wyszukaj
  Podaj kryteria wyszukiwania:
  Przedział cenowy
  od: do:
  Rok wydania
  od: do:
  Pieczęć TN KUL
  Crossref logo
  © TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
  Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
  zamknij