Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Historia » Dziennik 1939-1945 Wojna i okupacja w Lublinie w oczach dorosłych i dzieci

Dziennik 1939-1945 Wojna i okupacja w Lublinie w oczach dorosłych i dzieci

Opracował i wstępem opatrzył ks. Edward Walewander

Autor: Remigiusz Moszyński
ISBN: 978-83-7306-675-5
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2014
Format: B5
Ilość stron: 584 + 39 i

Dziennik Remigiusza Moszyńskiego jest nowym, bardzo cennym i wieloaspektowym pod względem naukowym i poznawczym źródłem historycznym, a przy tym ma walor edukacyjny. Rejestrując i przytaczając programowe wystąpienia Hitlera i Franka, autor obnażał ich prostacki, propagandowy charakter, ale też wskazywał na groźne dla narodu polskiego memento z nich wynikające. Ten ciężki i ponury czas został w pełni ukazany. Jego przypomnienie może mieć dla obecnych pokoleń wydźwięk aktualny, skłaniający do krytycznej refleksji wobec lansowanych dzisiaj alternatywnych decyzji.

Z recenzji prof. zw. Dr hab. Wiesława Śladkowskiego, UMCS

Dziennik jest bardzo cennym źródłem dla dziejów Lublina w czasie wojny i okupacji. Wartość Dziennika polega na stworzeniu panoramy dnia powszedniego w czasie okupacji. Wprawdzie nie odnosi się wra­żenia, że ludzie do stworzonych im warunków się przyzwyczaili, ale z całą pewnością w miarę upływu lat coraz lepiej potrafili się bronić przed zadawanymi im gwałtami. Opublikowanie tego dokumentu bę­dzie wydarzeniem w dziedzinie memuarystyki, a zwłaszcza w histo­riografii Lublina w czasie wojny i okupacji.

Z recenzji ks. prof. zw. dr hab. Zygmunta Zielińskiego, KUL

Cena: 50.00 zł
wstecz

Produkty powiązane

Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Produkty
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij