Societas Scientiarum Catholicae Universitatis Lublinensis Ioannis Pauli II

Panel logowania

TN KUL » Książki » Teologia » Dzieje Kościoła w starożytności

Dzieje Kościoła w starożytności

Tom I: Epoka wielkich prześladowań

Tom II: Kościół w cesarstwie chrześcijańskim

Autor: Bp Jan Śrutwa
ISBN: 978-83-7306-820-9
Seria wydawnicza: Źródła i monografie
Rok wydania: 2018
Format: B5
Ilość stron: 456 + 448

twarda oprawa

Przedmiotem zainteresowania historii Kościoła jest rozwój - w czasie i przestrzeni - tego fenomenu, jaki prezentuje sobą Kościół założony przez Jezusa Chrystusa. 

Tom pierwszy prezentuje najważniejsze fakty z dziejów Kościoła, które zaistniały od jego założenia aż po lata początkowe IV wieku. W tej epoce chrześcijaństwo było wyznaniem nielegalnym (religio illicita), dopóki u progu IV wieku nie uzyskało statusu religii prawnie dozwolonej. Tom drugi prezentuje stopniowe przechodzenie Kościoła od statusu wyznania dozwolonego do pozycji religii panującej. Druga jego część przedstawia zmagania Kościoła, w obliczu rozpadu państwa na cesarstwo łacińskie i greckie, w trosce o jego jedność.
 
Książka stanowi rzetelne studium dziejów kościelnych będące owocem wykładów uniwersyteckich prowadzonych przez autora przez wiele lat.
Cena: 130.00 zł
wstecz
Twój koszyk
ILOŚĆ PRODUKTÓW: 0 szt.
ŁĄCZNY KOSZT: 0.00
Produkty
Newsletter
Wyszukaj
Podaj kryteria wyszukiwania:
Przedział cenowy
od: do:
Rok wydania
od: do:
Pieczęć TN KUL
Crossref logo
© TN KUL - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij